Von Cramon pas takimit me Beyer: Zbatimi i planit trepikësh, rruga për shtensionim në veri

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon e ka pritur në takim deputetin gjerman, Peter Beyer.

Dyshja Von Cramon – Beyer kanë folur edhe për situatën në Kosovë dhe rrugën që duhet ndjekur.

“Patëm një bisedë të shpejtë dhe të dy u pajtuam që mënyra për të ecur para drejt shtensionimit në veri të Kosovës është zbatimi i plotë i planit trepikësh evropian”, ka shkruar Von Cramon, përcjell KlanKosova.tv .

“Ne duhet t’i mbështesim forcat progresive në Kosovë për të ardhmen e tyre evropiane dhe progresin në dialog”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.