Bashkëlojtarët e Al Ittihad këndojnë emrin e tij, Benzema shihet i bezdisur dhe shumë i palumtur – Telegrafi

Karim Benzema u shfaq dukshëm i palumtur dhe pa disponim teksa shokët e tij të skuadrës të Al Ittihad brohorisnin emrin e tij gjatë një udhëtimi me autobus.

Muajin e kaluar, fituesi i Topit të Artë, Benzema i dha fund një periudhe 14-vjeçare në Real Madrid për t’iu bashkuar kampionëve të Arabisë Saudite në një marrëveshje fitimprurëse tre-vjeçare.

35-vjeçari fitoi 25 trofe, duke përfshirë pesë Liga të Kampionëve dhe katër La Liga me Los Blancos, duke shënuar 354 gola për klubin, i dyti pas Cristiano Ronaldos me më shumë gola në histori.

Benzema përmendi dëshirën për të jetuar në një vend mysliman si një arsye për të bërë këtë lëvizje, megjithatë, paga që ai po merr do të kishte qenë gjithashtu një faktor motivues.

Reprezentuesi francez dyshohet se do të fitojë 200 milionë funte në sezon në Al Ittihad, i cili është një nga katër klubet kryesore të Arabisë Saudite që do të merren nga Fondi i Investimeve Publike të vendit.

Në të vërtetë, kontrata e Benzemas e sheh atë të fitojë rreth 6 funte në sekondë.

Benzema i ‘bezdisur’ nga shokët e skuadrës

Janë shfaqur pamjet e shokëve të skuadrës së Benzemas duke kënduar sulmuesin e tyre të ri me një brohoritje në autobusin e ekipit.

Siç shihet në videon më poshtë, sulmuesi, i cili është ulur në pjesën e pasme të autobusit me kufjet e tij ende në vesh, mban një bezdisje në fytyrë teksa lojtarët e Al Ittihad i këndojnë me entuziazëm yllit të tyre.

Benzema më pas bashkohet, duke duartrokitur pa entuziazëm, duke nxitur përgjigje gazmore në rrjetet sociale. /Telegrafi/