Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 41 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 34 deri në 41 gradë. UV=10.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.