“Kosova për jetë a vdekje ndaj Rumanisë” (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje tejet të rëndësishme kundër Rumanisë.

Loja luhet në stadiumin “National Arena” në Bukuresht.

Ky ballafaqim konsiderohet “jetë a vdekje” për “Dardanët”.

Kosovës i nevojitet vetëm fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Në këtë përballje në stadium të pranishëm pritet të jenë 33 mijë tifozë, nga ta 100 nga Kosova/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.