Gjermania ringrihet dhe mund Francën

Të martën në mbrëmje spikati në Europe edhe dueli miqësor I luksit mes Gjermanisë dhe Francës.

 

“Pancerat” e rimoren veten shpejt pas humbjes 4 me 1 në miqësore ndaj Japonise që solli edhe shkarkimin e trajnerit Flik.

 

Gjermanet me Rusi Fëler në pankine mundën “gjelat” 2 me 1 falë golave të Myler dhe Sane, ndërsa për francezet shkurtoi në fund me penallti Grizman.