Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja, jo anasjelltas

Kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova e ka zgjidhje NATO-n dhe jo anasjelltas.

Haradinaj, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka shkruar sa më shpejtë në marrëdhënie kontraktuale me NATO-n, aq më shumë rend dhe ligj, dhe sipas tij, aq më shumë ekonomi, njofton Klankosova.tv.

“Rendi dhe ligji nuk ka alternativë. Duhet të forcohet në të gjithë vendin, pa përjashtim. Siguria e përgjithshme lehtëson dhe shpejton rendin dhe ligjin. Siguria dhe stabiliteti, forcon edhe ekonominë. Kosova në NATO është zgjidhja. Jo anasjelltas”, shkroi Haradinaj.

“Jo larg integrimeve euroatlantike për më shumë rend e ligj. E kundërta. Sa më afër integrimeve dhe sa më shpejtë në marrëdhënie kontraktuale me NATO-n, aq më shumë rend dhe ligj, aq më shumë ekonomi”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.