Teknologji

Musk: Twitter mund të falimentoj

0
Pronari i ri i Twitterit, Elon Musk, ngriti të enjten mundësinë e falimentimit të platformës së mediave sociale, duke mbyllur një ditë kaotike që...

Si mund të parandaloni nxehjen e tepërt të iPhone-it tuaj, disa prej mënyrave

0
Kur iPhone-i i juaj nxehet shumë, do të shihni një sërë shenjash paralajmëruese. Do të jetë i nxehtë për t’u prekur, por mund të...

Miliarda euro humbje në tregun e kriptovalutave, Bitcoin gati në nivelin më të ulët...

0
Tregu i kriptovalutave po vazhdon të ketë vështirësi, pas dështimit të marrëveshjes ndërmjet FTX dhe Binance. Ku keqmenaxhimi në alokime ka bërë që FTX të...

Renault tallet me Teslan

0
Tesla prej vitesh ka një praktikë që më herët të paralajmërojë modelet e reja. Kështu Semi (kamioni elektrik) dhe Cybertruck (pick-up elektrik) janë paralajmëruar...

iPhone 14 Pro Max i pajisur me orë Rolex kushton 135 mijë dollarë

0
Me një çmim me pakicë prej 2,000 dollarësh, iPhone 14 Pro Max është një nga telefonat inteligjentë më të shtrenjtë në treg. Por ky çmim...

Nis “epoka Musk” në Twitter, 8 dollarë në muaj për verifikimin e llogarisë, shkarkime...

0
Elon Musk merr vendimin e parë si pronari i Twitterit, 8 dollarë do të jetë pagesa mujore për përdoruesit, për të verifikuar llogarinë në...

Studiuesit ngrenë alarmin: Të gjithë e karikoni telefonin gabim!

0
Nëse nuk jeni të sigurt për ekzistencën e një mënyre “të duhur” për të karikuar telefonin tuaj, nuk jeni vetëm. Disa njerëz thjesht e...

Krijohen sytjenat që zbulojnë kancerin e gjirit!

0
Një djalë i ri, ka bërë një zbulim revolucionar për shëndetin e gruas kudo në Botë. Ai ka krijuar një palë sytjena, të cilat...

TikTok do t’i ndalojë fëmijët të bëjnë transmetim “live”

0
TikTok po rrit moshën minimale për transmetim të drejtpërdrejtë nga 16 në 18 vjet nga muaji i ardhshëm. Një hetim i BBC News zbuloi qindra...

Një tjetër ndryshim i madh në Instagram, askush nuk do ta pëlqejë këtë funksion

0
Krijuesit e përmbajtjes nuk do të kenë më nevojë të mbështeten në mjete të jashtme për të planifikuar postimet e tyre në Instagram. Instagram thuhet...

Të fundit

Çmimi i naftës dhe benzinës bie për një cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) i ka...

Presidentja e Hungarisë të martën viziton Kosovën

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, të martën e 13...

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës së dëbimeve nga Gjermania

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2022, Maqedonia e...