Shqiperia

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë 2 marrëveshje në fushën e drejtësisë

0
Me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ministria e Drejtësisë së Kosovës së bashkë me atë të Shqipërisë, kanë nënshkruar marrëveshje, të...

Kurti: Kosova i gëzohet çdo suksesi të Shqipërisë

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në foltoren e Kuvendit të Shqipërisë, ku po mbahet mbledhja e përbashkët e dy Kuvendeve atij të Shqipërisë dhe...

Këtë të diel mbahet mbledhja e dy kuvendeve Shqipëri-Kosovë

0
Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, këtë të diele duke filluar nga ora 10:00, në Kuvendin e Shqipërisë në Tiranë, do të mbahet...

Gërvalla pret në takim homologen shqiptare, Olta Xhaçka

0
Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla të premten ka pritur në takim ministren për Evropë dhe Punë të Jashtme të Republikës...

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë viziton Kosovën

0
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri (MEPJ), Olta Xhaçka të premten e 25 nëntorit do të jetë për vizitë zyrtare në...

Kurti: Ne nuk jemi popull historik i llojit pushtues, por jemi popull historik i...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në pritjen e organizuar nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë, në shënim të Ditës së Flamurit, e ka mbajtur...

Berisha bllokon përsëri faltoren e Kuvendit

0
Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali Berisha se bashku me deputetë të tjerë të opozitës shqiptare bllokuan foltoren e Kuvendit. Pasi kundërshtoi me...

Të hënën pezullohet procesi mësimor në 16 shkolla në Shqipëri

0
Ministria e Arsimit dhe Sportit në Shqipëri ka njoftuar se pas reshjeve dhe përmbytjeve në disa zona të vendit, ministrja e Arsimit dhe Sportit...

Takohen U.d së drejtorit të përgjithshëm të PK-së dhe drejtori i PSh-së, zotohen për...

0
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës Fehmi Hoti, ka pritur në takim miqësor drejtorin e Policisë së shtetit të...

Kryeministri Rama drejt Beogradit, merr pjesë në një konferencë për energjinë e rinovueshme

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të marrë pjesë të enjten në konferencën rajonale “Mbi mundësitë në zhvillimin e energjisë së rinovueshme në Ballkanin...

Të fundit

Çmimi i naftës dhe benzinës bie për një cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) i ka...

Presidentja e Hungarisë të martën viziton Kosovën

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, të martën e 13...

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës së dëbimeve nga Gjermania

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2022, Maqedonia e...