Kosova

Njoftim nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”

0
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, të dielën e 14 gushtit, do të kryejë disa punime teknike në gypin magjistral të çelikut DN 300 mm...

Ndalohet qarkullimi i trotinetëve elektrikë në Prishtinë

0
Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se qarkullimi i trotinetëve elektrikë në sheshet e Prishtinës, dhe në vendet ku ka frekuentim...

Merdare dhe Dheu i Bardhë, pikat kufitare me fluks më të madh përgjatë vikendit

0
Merdarja dhe Dheu i Bardhë do të jenë pikat kufitare me rradhët më të gjata përgjatë vikendit, bën të ditur Qendra Kombëtare për Menaxhim...

Kamberi: Takimi Kurti – Vuçiq është vetëm për të krijuar përshtypje se dialogu po...

0
Më 18 gusht në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E këtë takim Belgzim Kmaberi nga Instituti...

Osmani: Rinia është fryma dhe themeli i Republikës sonë

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, ka pritur në takim disa të rinj të suksesshëm në fusha...

Një i vdekur dhe 860 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave të IKSHPK-së ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën dhe 860 raste...

Shefi i NATO-s do të takojë Kurtin dhe Vuçiqin një ditë para takimit në...

0
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të takojë veçmas kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq më 17...

Të fundit

Ndahet nga jeta anëtarja e LDK-së

Sot ka ndërruar jetë, anëtarja e Kryesisë të Forumit...

Ghetto Geasy në mes të Tetovës: A ka Bilall k’tu?! (Video

Repisti i njohur kosovar Getoar Selimi i njohur si...

Albin Kurti sot feston ditëlindjen

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot e feston ditëlindjen...

Hoti: Kosova në NATO dhe BE me procedura të pëshpejtuara

Ish-kryeministri, Avdullah Hoti i është bashkuar thirrjes publike që...

Sa të dobishëm janë dronët e prodhimit turk që luftojnë në Ukrainë?

Disa video urimi kanë qarkulluar në kanalet e mediave...